Slažem se
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se". Želite li saznati više o kolačićima kliknite ovdje.

1000 članova mreže „Gradimo Europu s lokalnim dionicima” iz svakog kutka Europe

08.03.2024

Općina Žakanje je ponosna je što je jedna od 1000 gradova/općina partnera mreže „Gradimo Europu s lokalnim dionicima” (BELC), paneuropske mreže lokalno izabranih političara.

Mreža „Gradimo Europu s lokalnim dionicima” (BELC) ovog je tjedna poželjeladobrodošlicu svom 1000-tom članu. Uz članove u svakoj europskoj zemlji Hrvatska ih ima19. Radi se o paneuropskoj mreži lokalno izabranih političara kojom je uspostavljen savez bezpresedana između Europske komisije i lokalnih vlasti. BELC mreža djeluje u bliskoj suradnjis Europskim parlamentom i Europskom mrežom regionalnih i lokalnih predstavnika Odboraregija.Članovi se mogu pridružiti na dobrovoljnoj osnovi i dobivaju priliku Europskoj komisijipostaviti konkretna pitanja koja su od značaja za njihovu zajednicu. To su na primjerfinanciranje mladih poljoprivrednika, depopulacija ruralnih područja, stvaranje pametnihgradova, energetska učinkovitosti zgrada itd.Članovi BELC mreže imaju povlašten pristup službenim izvorima EU-a na svom jeziku.Također im se nude seminari iz prve ruke i pristup internetskoj platformi za ravnopravnekorisnike diljem EU-a. Imat će i priliku posjetiti Europsku komisiju u Bruxellesu terazgovarati s dužnosnicima EU-a koji se bave temama koje ih zanimaju.Projekt također ima svoj lokalni tim za podršku u svakoj državi članici za dodatnu podrškučlanovima.

Za više informacija:

● posjetite web stranicu na nacionalnom jeziku EU-a

● podnesite svoju prijavu ovdje