IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA OPĆINE ŽAKANJE

03.06.2014

Općina Žakanje pokrenula je postupak izmjena i dopuna Prostornog plana Općine Žakanje.

I. Izmjenama i dopunama PPUO Žakanje planira se:

• utvrđivanje uvjeta  i lokacije za izgradnju reciklažnog dvorišta,
  • proširenje građevinskih područja prema pojedinačnim zahtjevima pravnih i fizičkih osoba, ovisno o mogućnostima
  • usklađenje ID PPUO Žakanje u grafičkom i tekstualnom dijelu sa Zakonom o prostornom uređenju (NN 153/2013.)

U skladu sa svojim zakonskim pravom i obvezom Općina Žakanje utvrđuje potrebu donošenja ID PPUO Žakanje kojim će se ostvariti prostorne mogućnosti za realizaciju planiranih zahvata u prostoru.

Osnovni cilj ovih ID PPUO Žakanje je kvalitetniji prostorni i gospodarski razvoj Općine Žakanje i usklađenje Plana s drugim planskim dokumentima.

Odluka o I. izmjenama i dopunama Prostornog plana Općine Žakanje