Program raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu Republike Hrvatske

22.10.2018

Temeljem Zakona o poljoprivrednom zemljištu (Narodne novine, 20/18) Općina Žakanje izradila je Program raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu Republike Hrvatske na području Općine Žakanje, a kojeg je Općinsko vijeće usvojilo 07. lipnja 2018. godine.

Nakon što je Program usvojen, Općina Žakanje zatražila je Karlovačku županiju za izdavanjem mišljenja, a Ministarstvo poljoprivrede za davanjem suglasnosti na predmetni Program.  Pozitivno mišljenje Karlovačka županija izdala je 09. srpnja 2018. godine, a Ministarstvo poljoprivrede svoju suglasnost je dalo 20. rujna 2018. godine.

Temeljem Programa Općina Žakanje dalje će raspolagati predmetnim poljoprivrednim zemljištem. Putem natječaja, zemljište će se davati u koncesiju ili na prodaju.