JAVNI NATJEČAJ za povjeravanje komunalnih poslova održavanja nerazvrstanih cesta

29.04.2020

Temeljem odredbe članka 50. Zakona o komunalnom gospodarstvu (NN br. 68/18, 110/18, 32/20), članka 8. Odluke o komunalnim djelatnostima na području Općine Žakanje (Službeni glasnik Općine Žakanje 01/19), članka 43. Statuta Općine Žakanje (Službeni glasnik Općine Žakanje 03/9, 01/13, 01/18, 01/20), načelnik Općine Žakanje dana 24. travnja 2020. godine raspisuje:

JAVNI  NATJEČAJ

za povjeravanje komunalnih poslova održavanja nerazvrstanih cesta na području Općine Žakanje

I. Podaci o naručitelju:

Naziv: OPĆINA ŽAKANJE,

Sjedište: 47 276 ŽAKANJE

Adresa: Žakanje 58,

OIB: 22280655264,

IBAN HR15 2400 0081 8530 0000 2 Karlovačka banka

Telefon: 047/757-836, Telefaks: 047/636-264,

E-pošta: opcina.zakanje1@ka.t-com.hr, Internetska adresa: www.opcina-zakanje.hr

II. Predmet Natječaja: Povjeravanje komunalnih poslova održavanja nerazvrstanih cesta na području Općine Žakanje

Procijenjena vrijednost: 280.000,00 kn. (bez PDV-a)

III. Vrijeme na koje će se sklopiti ugovor: 2 godine, računajući od dana potpisivanja ugovora sa odabranim ponuditeljem

IV. Vrsta i opseg poslova: poslovi redovnog održavanja na nerazvrstanim cestama na području Općine Žakanje, što podrazumijeva navoz kamenog materijala, krpanje gornjeg nosivog sloja kamenim materijalom, strojno planiranje, profiliranje i valjanje ceste, te ostale radove navedene u troškovniku koji čini sastavni dio natječajne dokumentacije.

V. Izvor planiranih sredstava: Proračun Općine Žakanje – Program održavanja komunalne infrastrukture

VI. Način izrade ponude:  Ponude treba izraditi sukladno Dokumentaciji za nadmetanje koja sadrži sve potrebne podatke za izradu, te se može preuzeti na web-stranici Općine Žakanje i u prostorijama Jedinstvenog upravnog odjela Općine Žakanje, Žakanje 58, 47 276 Žakanje, i to svakim radnim danom od 08:00 – 15:00 sati. Ponude se podnose isključivo na hrvatskom jeziku.

VII. Način dostave ponude: Ponude se dostavljaju u  zatvorenim i zapečaćenim omotnicama. Na vanjskom omotu je adresa naručitelja – Općina Žakanje, Žakanje 58, 47 276 Žakanje s naznakom: "NE OTVARAJ – PONUDA ZA ODRŽAVANJE NERAZVRSTANIH CESTA.“

Rok za predaju ponuda ističe 11.05.2020. u 12:00 sati kada će biti i otvaranje ponuda. Ponude moraju biti zaprimljene u Pisarnici Općine Žakanje u otvorenom roku bez obzira na način dostave. Ponude koje pristignu nakon navedenog roka neće se otvarati, već će se vratiti ponuditelju neotvorene.

VIII. Način otvaranja ponuda: Stručno povjerenstvo za pripremu i provedbu natječaja, provest će otvaranje pristiglih ponuda po redoslijedu zaprimanja. Otvaranje ponuda nije javno. Nepotpune ponude neće se uzeti u razmatranje.

IX. Rok, način i uvjeti plaćanja: Plaćanje će se vršiti prema ispostavljenim situacijama, ovjerenim od strane Naručitelja, s rokom plaćanja od 30 dana, računajući od dana ovjere.

X. Ponuda mora sadržavati:

1. Ispunjen i ovjeren ponudbeni list i aproksimativni troškovnik sa jediničnim cijenama i ukupnom cijenom u kunama i posebno iskazanim PDV-om,

2. Isprava o upisu u poslovni, trgovački, strukovni, obrtni ili drugi odgovarajući registar, kojom ponuditelj dokazuje da je ovlašten za obavljanje djelatnosti koja je predmet natječaja- ne starija od 6 mjeseci od dana raspisivanja natječaja,

3. Potvrda Porezne uprave o stanju duga kao dokaz da je ponuditelj ispunio obvezu plaćanja svih dospjelih poreznih obveza i obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje i drugih državnih davanja. Ponuda ponuditelja koji ima evidentiranu dospjelu, a nepodmirenu poreznu obvezu ili obvezu za mirovinsko i zdravstveno osiguranje i drugo državno davanje, neće se uzeti u obzir,

4. Ovjerena izjava o nekažnjavanju,

5. Izjava ponuditelja da raspolaže potrebnom mehanizacijom i brojem ljudi za redovno i pravovremeno izvršenje poslova koji su predmet ovog Natječaja,

6. Izjava o prihvaćanju općih i posebnih uvjeta iz dokumentacije za nadmetanje

Svi prilozi mogu se podnijeti u originalu, ovjerenom ili običnom presliku.

Ponuditelj koji bude izabran, dužan je, po donošenju Odluke o izboru najpovoljnijeg ponuditelja, a prije sklapanja Ugovora, dostaviti na uvid izvorne dokumente u Jedinstveni upravni odjel.

XI. Jamstva:

Odabrani ponuditelj je dužan u roku od 10 (deset) dana od dana potpisivanja ugovora naručitelju dostaviti jamstvo za uredno izvršenje Ugovora u obliku novčanog pologa  ili bankarske garancije. Jamstvo mora biti u visini 5% (slovima: pet posto) od vrijednosti ugovora bez PDV-a na kojoj je kao korisnik naznačena Općina Žakanje,  s klauzulom „plativo na prvi poziv“ odnosno „bez prava prigovora“, mora biti bezuvjetno i s rokom važenja 30 dana nakon predviđenog roka izvršenja Ugovora.

Jamstvo za uredno izvršenje ugovora biti će naplaćeno u slučaju povrede ugovornih obveza od strane odabranog ponuditelja.

XII. Kriterij odabira: Najpovoljnija ponuda. Najpovoljnija ponuda je potpuna i pravilna ponuda s iskazanom najnižom ukupnom cijenom. Odluku o odabiru najpovoljnije ponude donijeti će Općinski načelnik Općine Žakanje.

Ponuda ponuditelja koji ima evidentiranu dospjelu, a nepodmirenu poreznu obvezu ili obvezu za mirovinsko i zdravstveno osiguranje i drugo državno davanje, odnosno dugovanje prema Općini Žakanje neće se uzeti u obzir.

XIII: Rok valjanosti ponude: Rok valjanosti ponude ne može bit kraći od 90  dana od dana isteka roka za dostavu ponuda.

NAČELNIK

Danijel Jurkaš