Obavijest komunalnog redarstva Općine Žakanje

27.06.2018

Komunalno redarstvo Općine Žakanje u narednom će razdoblju provoditi pojačani nadzor komunalnog reda, a naglasak će biti na uređenju okućnica, poljoprivrednih površina te uvjete i način držanja kućnih ljubimaca.

Sukladno Odluci o komunalnom redu, ograde od ukrasne živice moraju se uredno održavati, a živice i ostalo raslinje koje smeta normalnom odvijanju prometa treba ukloniti.

U narednom periodu, očekuje se pojačani rast ambrozije. Mole se svi vlasnici, posjednici i korisnici poljoprivrednih površina da uređuju svoje parcele kako bi se spriječilo širenje ovog ali i ostalih korova

Zbog provedbe zakona o zaštiti životinja, provodit će se nadzor nad načinom držanja i postupanja sa kućnim ljubimcima te kontrola cijepljenja i mikročipiranja pasa.